Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borovice kleč - Pinus mugo - LOKETNICE

Tuhle rostlinu jsem získal v roce 2010. Krásná a poměrně dramatická rostlina pocházející s přírodně zahřížené větve . V horní části jsem odstraňoval  nevhodnou větev v ohybu o tloušťce 3 cm a napočítal jsem 55 let !

 

2010 - léto - protrhal jsem jehlice a zakrátil  některé větve "na pupen", tak abych pokračoval ve zkvalitňování obrostu a jeho přiblížení ke kmenu.

2011 - velmi brzké jaro - rozhodl jsem se natvarovat poprvé tuto borovici. Nabízelo se mi několik variant ale lákalo mě dynamické pokračování koruny v pohybu doleva. Vše proběhlo naprosto bez komplikací. V horní části mi přebývala jedna větev nevhodné tloušťky. Něchtělo se mi ji hned odstraňovat a proto jsem ji ztenčil (viz foto)  nabandážoval a usadil do prostoru. Tuto větev bude možné použít taky jako budoucí jin (dát do vhodného prostoru  zelenou větev bude naprosto v pohodě). Dovedu si představit tuto rostlinu ještě s vytáhlejší variantou nalevo , ale taky je možnost usadit korunu výrazně výše ...vše je otevřené......

 

 2012 -  na jaro jsem borovici přesadil do měnší nádoby , ta předchozí se mi zdála hodně velká. Uprostřed léta jsem se rozhodnul na borovici nijak nešahat pro zlepšení vitality stromu. Co mi ale vadilo při pohledu na strom ? Stále mě do očí píchal jin ,který byl sice logický ale odhazoval pohled od rostliny někam jinam .....(můj pocit) ....  Proto jsem se rozhodl pro ohyb jinu , který jsem provedl pomocí napařování.

 2013 - přišel mi nápad celý strom otočit a přepracovat do kaskádovita ...a proč ? při odstraňování kůry která byla nad mrtvým dřevem jsem zjistil že jen kousíček borky je nad živým ..... celý strom by vypadal slabounce ..nehezky

2014 - po protrhání přišla změna ........ celá do kaskády 

 2015 - přesadil jsem stromek do své misky , kterou ovšem po čase vyměním za stejnou , ale lepší kvality ;)

2018 přesazení do lepší misky 

 

 

 

 

před a po

Datum: 12. 10. 2015
Fotografií: 2
Složek: 0
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Borovička..

(Pavel L., 13. 5. 2011 6:50)

Martine,moc pěkná prácička,těším se až ji uvidím na živo,jen tak dál,sem zvědavej na ty tvoje modříny....
Čauky Pavel.