Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borovice lesní - Pinus silvestris - "KORUNKA"

 Tuto borovici jsem si pořídil v roce 2010 na podzim hned mě zaujala její spodní větví , která dává nezvyklou charakteristiku stromu. Vím že vždy bude působit jako  z jiného stromu , ale to je vlastně záměr už od začátku. 

 

2011 - v létě jsem ji přesadil do lepšího substrátu a hnojil  a hnojil a hnojil

 

2012 - a hnojil a hnojil ... na podzim jsem lehce protrhal  staré jehlice ...a hnojil a hnojil :)

 

2013 - v létě jsem si udělal krásný den a vrhnul jsem se na ni .....  úvahy kam strom směrovat byly dlouhé a já se rozhodl využít maximálně celý obrost a po bandážování kmene a větví a po měnších ohybech jsem se dostal zdárně až po natvarování tohoto stromku. Spodní větve jsem neprotrhával vůbec ,protože je chci maximálně posílit. Proto taky první tvarování u spodních větví bylo spíše jen napůl a zlehka ........... .Mírným pootočením po směru HR  se kmen trochu vzpřímí  , zanikne ten jemný oblouk a strom získá dramatičtější výraz .... je to další možnost ,ale zatím to takhle nechám.  

Tady je možno shlédnout 360° video po tvarování  http://youtu.be/lqjVGSCvk6Y

 2015- růst se hezky vyrovnává , po zmenšení jehlic to bude moc zajímavý strom.

2017 - strom moc nepřirůstal , i přes kvalitní hnojení nejsou pupeny nic moc. Proto jsem na strom nešahal .V dolních partiích jsem ponechal 2 leté jehlice , na vrchu koruny jsem nechal jen jednoleté.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář