Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borovice lesní - Pinus silvestris - "SLUNEČNÍ DÁMA"

Yamadori borovice lesní mám od roku 2010. Nemohl jsem odolat když jsem ji viděl a tak i když neplánovaně musela jít ke mně .......

 

2010 - přesazení do výhodnější polohy  proběhlo na podzim. Borovice měla perfektní bal , i když trochu problémový z hlediska usazení do misky.

 

2011 - asi měsíc po protrhání jehlic se krásně osypala spícími pupeny a je ve velmi dobrém stavu.  V září jsem se rozhodl pro první tvarování , protože už mě svrběly prsty. Po zabandážování větví pro jistotu bezproblémového zotavení po zákroku šlo tvarování již zcela bez problémů. Rozhodnul jsem se pro usedlejší tvar pro nedostatek větví na levé straně. Sic v vprvním záměru jsem měl trošku divočinu , ale do budoucna půjde pokračovat do zajímavější alternativy. Koruna je utvořená ze dvou vrcholů a když odstraním jeden či druhý , vznikne mnohem dynamičtější rostlina.

2012 - strom jsem vydatně krmil a když porovnám stav s rokem 2011 tak vypadá mnohem vitálněji. Na podzim jsem provedl měnší přetvarování a zkompaktnění stromku. Bohužel bez menších jehlic to dál moc nepůjde , protože strom je teď moc a moc hustý.  Na jaro 2013 bude přesazen do lepší polohy v misce.

 2014 - rozhodl jsem se pro změnu konceptu .... který by měl vyhovovat více šířce kmene.

2017 - po delší době jsem se rozhodl pro změnu koncepce stromu. Již dlouho jsem se s tímto stromem "trápil" a hledal  pro něj ten správný styl. Tak snad třeba teď ? 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Borovice

(Standa, 10. 6. 2012 19:57)

Borovička má krásný kmínek.A konečná podoba se povedla.