Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jilm Habrolistý - Ulmus minor - "2003"

 Tento strom pochází ze začátků mého snažení. Vykopal jsem ho v lese v roce 2003 a ani jsem něvěděl co je to za druh. Velké stromy v okolí už  uhynuly patrně kvůli nemoci (grafióze jilmů). 

 

Nějakou dobu , jsem měl tento stromek v misce , ale vůbec jsem netušil co s ním. Asi roku 2006 jsem zjistil že to není  úplně ta nejlepší rostlina k tvorbě , a proto jsem ho vrátil do volné půdy. Ve volné půdě strom rostl zcela neurvale a přírůstky za rok vytvořily mnoho nevzhledných boulí. Za rok dokázal udělat přírůstek přes 2m !

 

2011 - na jaře jsem tento strom vykopal a přesadil do misky abych se na něj mohl lépe mrknout a trochu na něm zapracovat.. V podzimní době jsem udělal několik dutin , odstranil hodně neperspektivní části stromů. Na stromu je řada nedokonalostí , s kterýmy se budu muset poprat. Vypadá to že celý vrchol budu muset odstranit a vybudovat ho z některých slabších větví. Strom je otevřený a může se v budoucnu úplně změnit.

2012 - celý rok bujně rostl a na podzim jsem provedl druhé prořezání , úpravu dutin a strom jsem volně vydrátoval. V této době se stále jedná jen o vytvoření kosterních větví , proto jsou větve roztaženy jen na volno do prostoru.

 

2013 - celý rok přirůstal bez úpravy a střihu. Na podzim  jsem podruhé drátoval ....i bez střihu se objevilo spostu nových větviček .... 

 

2014 - poprvé jsem strom defolioval ...buduji jemné zavětvení

2015 - přesadil jsem do menší misky ......... ovšem dojem z ní je zatím smíšený ... potřebuje to něco jiného a já nevím co 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář