Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modřín opadavý - Larix decidua - "BOHOUŠ"

 Počátek tohoto řekl bych jednoduchého  stromu se datuje do podzimu roku 2007 , kdy byl poprvé tvarován v dílně Pavla Slováka.

2008 - přesazení a volný růst po celý rok bez zásahů

2009 -  náklon v misce , střihem byl modřín donucen ke kvalitnějšímu větvení

2010 - výroba dutiny na kmenu pro zvýšení dojmu stáří stromu 

2012 - v zimě jsem pro strom vyrobil keramickou misku ..... zatím to beru jako pokus o misku (mé keramické znalosti jsou mizivé:o) ,  o její tvar .... velikost misky není dle mého ideální , pravděpodobně budu měnit tvar (sklon sten misky) i velikost jelikož se hlína smrštila při vypalování  o nějaký ten centimetr více než jsem očekával.

2013 - tady je současné 360° video http://youtu.be/cC6sFTkYm6M

2018 - přišel čas na změnu misky ? .... ano  vlastní jsem si uplácal a na jaře lupnul do misky stejného typu ... jen trochu nižší a širší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

m

(roman r., 4. 8. 2012 11:52)

Za 5 let je to super a do tý misky doroste.Ta spodní větev je tam zajímavá a přirozená,ale bez ní by se strom naklonil opticky doprava a odhalil by se kmen. Nechal bych malý jin.Krásný kousek,právě pro tyhle očekávání ,co z toho bude ,bych si hotovou bonsaj nikdy nekoupil.To je to co mě baví. Skvěle udělaný fotky ,Je poznat,že to máš u domu.Já mam bonsaje v zahradní kolonii a dát to do misek,tak oto přijdu.Používam uřízlý barely,kýble ,kameny co kde seženu.T tvoje misky jsou opravdu pěkný. r.r.