Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modřín opadavý - Larix decidua - "ROZKOŠNICE"

Roku 2008 jsem se dostal k tomuto dle mě milému ladnému stromku, s kterým neřekl bych že svádím boj, ale vyměňujeme si názory a snad z nás nikdo  nevyhraje, ale budeme spolu spokojeně žít.

 

2008 - Stromek vznikl v rámci podzimního semináře u Pavla Slováka. Byly zvažovány celkem 2 možné varianty z protilehlých stran. U varianty pro kterou jsem se rozhodl nebylo tak dominantní mrtvé dřevo u paty stromu ,ale zato hezky vynikala lehká linie kmenu.

 

2009 - strom zdárně přirůstal a zahušťoval se ... žel bohu , jsem střihem neuhlídal horní větve , které mi  zesílily až příliš. Na podzim jsem jsem provedl tvarování , ale s výzorem stromu moc spokojený nejsem. Má výšku a potřeboval by korunu užší , což je vidět hlavně v olistěném stavu.

 

2010 - Nová miska stále ještě není. Na podzim jsem provedl snížení obou vrcholů a spodní větev stáhl tak, abych zúžil siluetu stromku, který mi stále říká, že by měl být jemnější. Ve vrcholové části je stále hrubý a chybí mu  nějaké větve ....... uvidíme co bude dále

2011  - další snižování levého kmínku přinesl podzim .... přes rok v pravé části přirostly klíčové větvičky z čehož mám radost ..... teď přemýšlím o shari na levém kmínku aby se zvyditelnil a nesplýval s hlavní větví ...naživo je to pěkné ale na fotce se to slévá...

 

2012v- na podzim jsem provedl úpravu nejdůležitějších větví. Na jaro řekl bych si zaslouží tento strom nějakou první misku.

 

2013 - přesadil jsem stromek do kulaté misky a poprvé se objevily šišky ...hezké

tady je 360° video http://www.youtube.com/watch?v=o3aSyEysOeI&feature=youtu.be

2015 - tento rok jsem přesadil stromek do misky kterou jsem pro tento strom vyrobil ....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář